Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące nas oraz naszego stylu pracy.

 


Na jakim sprzęcie pracujecie?

…profesjonalnym i sprawdzonym. Fotografujemy pełnoklatkowymi Canonami. Filmujemy aparatami (Sony, Canon , Nikon) lub profesjonalnymi kamerami


Ile będziemy czekać na gotowy film ślubny lub fotoreportaż?

Wszystkie nasze fotki są prezentowane do miesiąca od ślubu – filmy, do trzech miesięcy.


Jakie macie doświadczanie w realizacji filmów i zdjęć?

Ukończyliśmy szkoły fotograficzne i filmowe. Na co dzień pracujemy przy produkcjach telewizyjnych, robimy zdjęcia dla prasy, realizujemy sesje fotograficzne.


W ile osób pracujecie?

W zależności od oczekiwań Młodej Pary i budżetu produkcji. Film lub zdjęcia mogą być realizowane już przez jedną osobę. Przy dużych, kompleksowych przedsięwzięciach zapewniamy nawet sześcioosobową ekipę.


Jakie dodatkowe usługi możecie zaproponować?

Wszystkie szczegóły znajdziecie w naszej ofercie ślubnej. Oprócz klasycznych filmowych i fotograficznych produkcji oferujemy projektowanie indywidualnych płyt DVD/BD/pendrive, realizację niestandardowych zaproszeń video czy realizację filmu weselnego tego samego dnia. filmujemy też w 4k, latamy dronami, korzystamy z żyroskopowych stabilizatorów.


Jak długi będzie film ślubny?

Długość filmu uzależniamy od ilości kamer, ilości lokalizacji a także Waszych preferencji. Sugerujemy realizację dynamicznego filmu weselnego o długości 20–60 minut.


Ile zdjęć wchodzi w skład fotoreportażu ślubnego?

Reportaż to średnio 250 zdjęć. Na sesję plenerową składa się minimum 25 zdjęć.


Czy edytujecie zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia zapisujemy w formie nieskompresowanej (raw), co pozwala w pełni kontrolować efekt wizualny podczas wywołania cyfrowego.


W jakich miastach pracujecie?

Pracujemy na terenie całej Polski. W przypadku ślubu w Wielkopolsce nie ponosicie żadnego kosztu związanego z transportem.


Czy mamy zapewnić Wam nocleg?

Zakwaterowanie to wyłcznie nasze zmartwienie. Młode Pary nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z noclegiem ekipy.


Czy powinniśmy się spotkać przed ślubem?

Ślub to chyba najważniejszy dzień w życiu. Powierzenie nam tych wyjątkowych chwil jest dla nas zawsze wyróżnieniem, ale wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Decydując się na konkretne osoby lub firmy, zapytajcie o doświadczenie zawodowe, kwalifikacje, sprzęt. Rzućcie okiem na portfolio, sprawdźcie, czy stylistyka filmów lub fotografii pasuje Wam, podobnie jak sama osobowość osób, które towarzyszyć Wam będą przez kilkanaście, tak ważnych, godzin. O ile sama w sobie ceremonia wiąże się z olbrzymim stresem, napięcie związane z obecnością kamer powinno być zredukowane do minimum. Wcześniejsze spotkanie, oraz ustalenie koncepcji realizacji, jest zatem zawsze dobrym rozwiązaniem.


Co to jest steadicam / stabilizator?

Steadicam i stabilizator to urządzenia, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie płynnego ruchu podczas przemieszczania się operatora. Ten bardzo prosty przyrząd , w rękach sprawnego operatora pozwala na osiągnięcie niezwykłego, bardzo „filmowego” wrażenia. Systemy stabilizacji obrazu to na planach filmowych standard. Wykorzystuje się je wtedy, gdy kamera podąża za głównymi bohaterami.


Co to jest „pełna klatka”?

„Pełna klatka” to określenie wielkości matrycy aparatu fotograficznego odpowiadającej wielkości klatki filmu 35mm. Dla porównania matryca aparatu w telefonie komórkowym ma wielkość główki od szpilki. Nic dziwnego, skoro matryca to najdroższy element układu fotograficznego. Abstrahując od walorów artystycznych, techniczną jakość zdjęcia nie generuje sama ilość pikseli. Aparaty z większymi matrycami pozwalają na osiągnięcie dużo większej plastyki obrazu oraz, często również, mniejszych szumów w słabych warunkach oświetleniowych.


Dwie kamery czy jedna?

Wydarzenia sportowe czy koncerty obsługuje często kilkanaście kamer. Podczas realizacji „na żywo” nie sposób przewidzieć biegu konkretnych wydarzeń. Różne kamery śledzą akcje z innych kątów widzenia, aby nie przeoczyć żadnego szczegółu. Jeśli zdecydujecie się na kilka kamer, całość uzyska bardziej filmowy charakter – możliwe będzie łączenie różnorodnych planów w ramach tej samej sceny.


Ile powinien trwać film z wesela?

W przypadku realizacji telewizyjnej przyjmuje się założenie iż 2 godziny nagrania powinny umożliwić zmontowanie 10-minutowego materiału. Spróbujcie zastosować ten przelicznik do realizacji ślubnej… Ludzkie oko atakowane jest przez dynamiczne formy filmowe, teledyski, reklamy, oglądając ten sam plan, choćby przez kilkanaście sekund po prostu się nudzimy. Z drugiej jednak strony ślub to nasz najważniejszy dzień w życiu, który chcemy jak najdokładniej udokumentować. Wychodzimy z założenia, iż tak ważny film powinien być oglądany setki razy, bez względu na to ile trwa.


FULL HD, SD, czy 4k?

W naszym przypadku full HD jest standardem.. Jeszcze kilka lat temu nowożeńcy zmuszani byli decydować między nagraniem cyfrowym a analogową taśmą VHS. Format FULL HD pozwala cieszyć się wysoką jakością obrazu. Oferujemy również filmy w rozdzielczości 4k (czterokrotnie wyższa rozdzielczość przekłada się na wielkość plików, dłuższy czas montażu).


Jak dużo zdjęć ślubnych powinniśmy otrzymać?

W rozważaniach na temat współczesnej fotografii odczuwa się ogólne ubolewanie nad cyfryzacją tej dziedziny sztuki. Współczesna technologia pozwala na wystrzeliwanie spustu migawki w tempie karabinu maszynowego, w efekcie czego zdjęcia tracą na niepowtarzalności. Jak to zwykle bywa medal ma drugą, jasną stronę. Fotograf, nie obawiając się o koszty taśmy filmowej ma możliwość nieograniczonej ekspresji, którą weryfikuje na komputerowym monitorze. Najważniejszy jest świadomy i zamierzony artystyczny efekt zdjęć, a także Wasze oczekiwania.


Mam swój własny pomysł na zdjęcia i film. Czy możemy go zrealizować?

Omawiając stylistykę filmu czy zdjęć, warto przygotować się wcześniej. Jeśli czerpać, to tylko od najlepszych. Pokażcie swoje ulubione zdjęcia, może uda Wam się nawiązać do stylizacji sesji i uzyskać podobny efekt. Opowiedzcie nam,  jaka dynamika montażu ma dominować w filmie.


Czy można nagrywać filmy ślubne aparatem fotograficznym (DSLR)?

Technika idzie do przodu i miniaturyzacja jest naturalnym procesem. O jakości obrazu wcale nie świadczy rozmiar kamery (czasem jest wprost przeciwnie). Filmowanie lustrzankami fotograficznymi pozwala na uzyskanie rewelacyjnej plastyki z małą głębia ostrości i nieosiągalnym dla kamer stopniu nasycenia kolorami, poprzez całkiem inny tryb zapisu kolorów. Aparat fotograficzny jest nieergonomiczny, częsta zamiana obiektywów jest czasochłonna, a przecież w tak ważnej chwili ceremonii ślubnej nie chcecie stracić ni sekundy. Warto więc rozważyć ekipę, która filmuje śluby zarówno kamerami jak i aparatami DSLR, ale przede wszystkim w pełni panuje nad sprzętem, który posiada.